Алімпіяды

27 кастрычніка 2018 года ў сярэдняй школе №27 г. Магілёва прайшла алімпіяда па беларускай мове і літаратуры, якая для вучняў 9-11 класаў адначасова з’яўляецца І этапам рэспубліканскай алімпіяды. Сярод 14 удзельнікаў пераможцамі сталі ўладальнікамі дыпломаў І ступені Косцерава Арына (9 “А” клас), ІІ ступені – Лакцевіч Кацярына (10 клас),  ІІІ ступені – Маёраў Ілья, Тарасевіч Вікторыя (9 “А” клас), Ананька Мілія (10 клас), Тарэлкіна Ірына, Данейка Дар’я (11 “А” клас). На ІІ этапе рэспубліканскай алімпіяды школу прадставіла Косцерава Арына, якая атрымала дыплом ІІІ ступені. Віншуем пераможцу!

У алімпіядзе для вучняў 5-8 класаў удзельнічала 32 вучні. Дыпломы І ступені атрымалі Шкадава Злата (5 “А” клас), Пархон Ксенія (6 “А” клас), Марфель Юлія (7 “Б” клас), Падабед Ганна (8 “А” клас). Дыпломы ІІ ступені атрымалі Красоўская Паліна (5 “В” клас), Казлова Ганна(6 “А” клас), Грудзінава Лізавета (7 “Б” клас), Гаўрыленка Паліна (8 “А” клас). Уладальнікамі дыпломаў ІІІ ступені сталі Пратасевіч Ганна, Шкадава Анастасія (5 “А” клас), Старышава Дар’я (6 “Б” клас), Нікалаеў Арцём, Гамеза Ангеліна (8 “Б” клас). Многія з гэтых вучняў ужо пачалі рыхтавацца да раённай алімпіяды па беларускай мове і літаратуры, якая пройдзе на вясновых канікулах. Пажадаем ім удачы!

Алімпіядныя заданні па беларускай мове
ТЫПОВЫЯ ПАМЫЛКІ І ШЛЯХІ ІХ ПАПЯРЭДЖВАННЯ
Алімпіяда па беларускай мове і літаратуры ў 2018 (3-4 клас)
Алімпіядныя заданні па беларускай мове 3 клас